سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو در انواع محلول شیمیایی
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

انواع محلول شیمیایی

10 / 10
از 1 کاربر
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

خرید اینترنتی انواع محلول شیمیایی ⭐︁ با بهترین قیمت

فروش انواع محلول شیمیایی

شرکت بازرگانی آداک شیمی عرضه کننده انواع محلول های شیمیایی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان گرامی می باشد.

با ارائه مواد شیمیایی آزمایشگاهی با برندهای اصیل درحال خدمت رسانی به خریداران، صنایع تولیدی، شرکت های داروسازی، شرکت های خودروسازی، دانشجویان و... می باشیم. جهت ثبت سفارش با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

محلول شیمیایی چیست؟

محلول نوع خاصی از مخلوط همگن می باشد که از دو یا چند ماده ساخته شده است. در واقع حل شونده ماده ای است که در ماده دیگری حل می شود و آنچه حل شونده را در خود حل می کند حلال نامیده می شود.

به عبارتی دیگر مایع موجود در یک محلول حلال است و ماده اضافه شده را املاح می گویند، آنچه در غلظت کمتری وجود دارد احتمالاً حل شونده نامیده می شود.

آشنایی با محلول های شیمیایی

در صنعت مواد شیمیایی محلول ها یک دسته بندی شامل محصولاتی بسیار زیادی می باشد که برخی از مهم ترین ها عبارت انداز: آمونیاک – خنثی کننده – فرمالین – آنتی فوم – سود مایع – آب اکسیژنه و....

انواع محلول های شیمیایی

ویژگی محلول شیمیایی

  • محلول با قدرت پایداری بالا
  • مخلوطی همگن از دو یا چند ماده
  • عدم پراکندگی پرتوهای نور در محلول
  • محلول فقط از یک فاز ساخته شده است.
  • مواد حل شونده از محلول را نمی توان با فیلتراسیون جدا کرد.
  • ذرات حل شونده در محلول با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست.

فروش محلول های شیمیایی آزمایشگاهی

محلول های شیمیایی در غلظت و خلوص های مختلف بمنظور رفع نیاز صنایع مختلف تولید می شود. یکی از پارامترهای مهم محلول غلظت آن است که در واقع مقدار املاح موجود در مقدار مشخصی از محلول یا حلال را نشان می دهد.

در اصطلاح محلول های آبی که در صنعت مواد شیمیایی زیاد شنیده می شود به آن دسته از محلول هایی گفته می شود که یکی از حلال ها آب باشد.

قابل ذکر است که ما در آداک شیمی توانایی تامین نیاز صنایع به انواع محلول های صنعتی و آزمایشگاهی همچون  ضد کف سیلیکونی - آمونیاک - خنثی کننده اسید - سودمایع و... با غلظت و خلوص مختلف را داریم.

محلول شیمیایی

دو گروه اصلی محلول شیمیایی

محلول ها به دو گروه همگن و ناهمگن تقسیم می شوند:

محلول همگن

 اجزای مخلوط یک فاز تشکیل می دهند.

 محلول ناهمگن

اجزای مخلوط فازهای مختلفی دارند.

خصوصیات محلول های شیمیایی

خصوصیات محلول از جمله: غلظت، دما، چگالی را می توان بصورت یکنواخت از طریق حجم توزیع کرد اما فقط در صورت عدم وجود پدیده های انتشار یا پس از اتمام آنها است. حلال ها می توانند گاز، مایعات یا جامدات باشند. هر محلول همان حالت فیزیکی حلال را دارد.

انواع محلول همگن و نا همگن

تولید انواع محلول شیمیایی

محلول مایع

در حلال مایع تقریباً همه گازها، مایعات و جامدات در آن حل می شوند:

محلول گاز در مایع

از جمله محلول هایی که در آن یک گاز در مایع حل می شود می توان به حل شدن اکسیژن موجود در آب و دی اکسید کربن در آب اشاره کرد.

محلول مایع در مایع

این نوع محلول از مخلوط کردن دو یا چند ماده شیمی با غلظت های مختلف برای تشکیل یک حالت پایدار ایجاد می شود و به آن همگن سازی محلول گفته می شود.

محلول جامد در مایع

از انواع این محلول ها می توان به ساکارز در آب، کلرید سدیم  یا هر نمک دیگر در آب اشاره کرد که حل شدن نمک ها در آب یک الکترولیت تشکیل می دهد چرا که هنگام حل شدن، نمک به یون های سازنده اش تجزیه می گردد.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()