سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

انواع سولفات

10 / 10
از 1 کاربر
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

فروش انواع سولفات ⭐︁ با بهترین قیمت

سولفات چیست ؟

سولفات یا سول فیت و به انگلیسی Sulfate در علم شیمی به گروهی از ترکیبات یونی که پایه آن گوگرد است گفته می شود. ریشه اصلی به معنای نمک اسید سولفوریک می باشد.

در واقع سولفات ها از واکنش هر ماده شیمیایی با اسید سولفوریک تولید می شوند. برای مثال سولفات مس از واکنش مس با اسید سولفوریک تولید می شود.

یون سولفات آنیونی چند اتمی با فرمول عمومی XnSO2-4 است. اهمیت سولفات در این است که مشتقات آنها در صنایع کاربردهای گسترده ای دارد.

تعداد بسیار زیادی از سولفات ها در آب قابل حل هستند اما برخی از آنها این قابلیت را ندارند مثل سولفات کلسیم، سولفات باریم، سولفات استرانسیوم. نامحلول ترین آنها سولفات رادیوم است که به هیچ عنوان در آب حل نمی شود.

خرید اینترنتی سولفات ها با بهترین قیمت فروش

آداک شیمی انواع سولفات را در گرید صنعتی و آزمایشگاهی با بهترین قیمت به فروش می رساند. جهت اطلاع از قیمت ها در بسته بندی های مختلف با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

روش تولید سولفات های فلزی

برای تولید ترکیبات سولفاته می توان اسید سولفوریک را با فلز، اکسیدهای فلزی یا هیدروکسیدهای فلزی واکنش داد. اکسیداسیون سولفیدهای فلزی هم روش دیگری برای تولید است.

انواع سولفات و کاربردهای آن

آشنایی با برخی از سولفات هایی که به صورت گسترده در صنایع کاربرد دارند :

سولفات آهن : سولفات آهن را خیلی از شما به عنوان زاج سبز که یکی از پر مصرف ترین ریز مغذی فلزی است می شناسید. رایج ترین نوع مصرف این ماده در تولید قرص آهن و تولید کود کشاورزی است.

سولفات مس : یکی از گران ترین سولفات ها که در تولید کودهای ریز مغذی و در سلول های گالوانیک به عنوان الکترولیت استفاده می شود.

سولفات آلومینیوم : بسیاری از مردم در عطاری ها این محصول را با نام زاج سفید خریداری می کنند. این محصول کارایی زیادی در تصفیه آب و فاضلاب دارد.

سدیم لوریل سولفات : رایج ترین نوع سولفات که در فرمولاسیون شوینده ها از قبیل شامپو، خمیر دندان و ... استفاده می شود.

سولفات منیزیم : از این سولفات در حمام های درمانی و کود کشاورزی استفاده می شود.

سولفات سدیم : این ماده جز پرمصرف ترین مواد شیمیایی در جهان بوده که در تولید مواد شوینده و صنعت کاغذ سازی بسیار پر مصرف است.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()