سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو در مواد شوینده
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

مواد شوینده

1 / 10
از 1 کاربر
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

خرید اینترنتی انواع مواد شوینده ⭐︁ با قیمت کارخانه

قیمت خرید اینترنتی مواد شوینده

قیمت خرید اینترنتی انواع مواد شوینده در فروشگاه آنلاین آداک شیمی قابل مشاهده است. جهت دریافت قیمت فروش مواد شوینده، در مقادیر بالا می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

دسته بندی مواد شوینده

مواد شوینده چیست

مواد یا ماده شوینده یک ترکیب از سورفاکتانت ها می باشد که قابلیت این را دارد تا چربی ها، لکه های مختلف را از بین ببرد.

این ترکیب ها  شباهت بسیار زیادی به صابون دارند با این تفاوت که انحلال پذیری آنها در آب سخت بسیار بیشتر از صابون است و دلیل آن هم این است که احتمال تشکیل پیوند سولفونات قطبی در مواد شوینده کمتر از احتمال تشکیل پیوند بین کربوکسیلات قطبی در صابون با کلسیم و دیگر یون های موجود در آب سخت است.

برخی از این مواد برای سطوح فلزی و برخی دیگر برای سطوح چوبی و تعدادی از آنها برای کلیه سطوح مورد استفاده قرار می گیرند.امروزه مواد شوینده نانو به بازار معرفی شده است که به مراتب بهتر از نمونه های معمولی آن است.

مواد شوینده فاقد فسفات، به محیط زیست آسیبی نمی رسانند و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. نوع آنزیم دار این مواد برای از بین بردن لکه های پروتئینی مثل لکه خوب کاربرد دارند. به طور کلی قدرت تمیزکنندگی یک ماده شوینده است که آن را از بقیه متمایز می کند.

تفاوت مواد شوینده مایع و پودری

تفاوت مواد شوینده پودری و مایع

مواد شوینده پودری نسبت به مایع مؤثرتر هستند در عوض نوع مایع این مواد برای تمیز کردن پارچه ها مناسب ترند و به پارچه آسیب نمی رسانند.

 مواد شوینده پودری از نوع آنیونی می باشند و از مشتقات اسیدهای چرب سولفونات معطر هستند. این ترکیبات برای تمیز کردن پارچه های طبیعی مانند پنبه و کتان کاربرد بیشتری دارند. برای استفاده از این شوینده ها آب نرم و گرم بهتر عمل می کند و برای استفاده از مواد پودری از آب سخت نباید استفاده نمود.

 در طرف مقابل مواد شوینده مایع هستند که در آب سخت به خوبی عمل می کنند و برای تمیز کردن پارچه های مصنوعی بیشتر کاربرد دارند. این مواد غیر آنیونی بوده و کف زیادی را ایجاد نمی کنند.

انواع مواد شوینده بهداشتی

انواع مواد شوینده

  1. دترجنت ها
  2. سفید کننده ها
  3. صابون ها
  4. لکه برها
  5. نرم کننده پارچه و لباس
  6. شامپوها
  7. شوینده خانگی
  8. درخشان کننده نوری
  9. نرم کننده آب

دترجنت ها

دترجنت ها جزو رایج ترین ترکیبات تمیز کننده الیاف و پارچه ها هستند. دترجنت همان مواد موجود در پودر ماشین لباسشویی است که توانایی از بین بردن انواع لکه، گرد و غبار و چربی را دارد.

ترکیبات مرطوب کننده، امولسیفایر که حاوی نمک های سولفات و سولفونات می باشند، به عنوان ماده اولیه در فرمولاسیون دترجنت ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دترجنت ها و مواد شوینده عمدتا از سورفکتانت های آنیونی مثل تگزاپون، سورفکتانت های غیر یونی مثل لورامید و سورفکتانت های کاتیونی ساخته می شوند. برای تقویت بیشتر دترجنت ها می توان مقداری زئولیت یا فسفات ها را به سورفکتانت ها اضافه نمود. با توجه به کاربردهای متفاوت این ماده در هر صنعت می توان به ترکیب آن ها بوراکس، کلرید سدیم، مواد ضد کف و مواد ضد عفونی کننده اضافه کرد.

انواع مواد سفید کننده

سفید کننده ها

سفید کننده ها به دو دسته دارای کلر و دارای اکسیژن تقسیم می شوند. سفید کننده های دارای کلر قدرت بسیار زیادی دارند به همین دلیل توصیه می شود برای پارچه ابریشمی و پارچه های با الیاف ضعیف استفاده نشوند؛ زیرا باعث از بین رفتن و ضعیف شدن الیاف پارچه می شود.

سفید کننده های دارای اکسیژن قدرت کمتری دارند و برای اکثر سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. از این سفید کننده ها می توان برای تمیز کردن انواع پارچه با الیاف لطیف استفاده نمود.

صابون ها

صابون ها یک ماده تمیز کننده حاوی نمکی از اسیدهای چرب است که با استفاده از یک ترکیب قلیایی مثل سود پرک ساخته می شود. حضور چربی گیاهی و چربی حیوانی برای تهیه انواع صابون الزامی است.

تا سال ها پیش برای شستن لباس ها از صابون استفاده می شد اما ترکیبات موجود در صابون باعث ایجاد کف در هنگام شستشو می شد که همین موضوع باعث نارضایتی برخی افراد بود؛ همچنین صابون به خوبی نمی توانست برخی لکه ها را از بین ببرد.

اگر آب مورد استفاده در هنگام  شستشو برای لباس ها، آب سخت باشد مواد صابونی رسوب می کنند.

امروزه فرایند تولید صابون دچار تغییرات زیادی شده است و صابونی که امروزه در بازار وجود دارد بیشتر برای شستشوی دست و صورت، استحمام و موارد بهداشتی  مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع لکه بر

لکه برها

نوع دیگری از شوینده ها لکه بر ها هستند که در ترکیب آن ها از الکل ها، مواد معدنی و تعدادی از آنزیم ها و دترجنت ها استفاده می شود. لکه برها را می توان در بازار با برندها و بسته بندی های گوناگون خریداری نمود. لکه برها توانایی از بین بردن انواع لکه را از روی سطوح دارند.

نرم کننده پارچه و لباس

نرم کننده پارچه و لباس یکی از شوینده ها هستند که امروزه بسیار پر کاربرد هستند. این نرم کننده ها زبری ایجاد شده در پارچه و لباس ها را پس از شستشو از بین می برند و باعث نرمی البسه می شوند. در ساختار نرم کننده های پارچه و لباس مواد آنتی استاتیک مشاهده می شود که باعث از بین بردن جریان الکتریسیته ساکن در لباس می شود. از این نرم کننده ها برای از بین بردن چروک لباس ها نیز استفاده می شود.

شامپوها

نوعی  از شامپوها برای شستن سر، بدن و موها استفاده می شوند و برخی از آن ها برای شستن پارچه مورد استفاده قرا می گیرند. در فرمولاسیون شامپوها از مواد شیمیایی مثل اسید میریستیک، اسید لوریک، اسید پالمیتیک و اسید استئاریک استفاده می شود.

شوینده های خانگی

از شوینده های خانگی که بسیار پر کاربرد هستند می توان به سرکه، آهک، جوش شیرین و هیدروژن پراکسید(آب اکسیژنه)، انواع چربی گیر اشاره نمود. این مواد قابلیت پاک کنندگی داشته و برای از بین بردن کثیفی از سطوح می توان از آنها استفاده نمود.

نرم کننده آب

نرم کننده های آب در مواردی مورد استفاده قرار می گیرند که آب یک منطقه دارای سختی باشد. به طور کلی سختی آب باعث رسوب شدن یون های منیزیم، کلسیم و آهن می شود و درنتیجه کیفیت شستشو پایین می آید. نرم کننده های آب این وظیفه را دارند که با از بین بردن یون ها، سختی آب را بگیرند و کیفیت نهایی شستشو را بالا ببرند.

درخشان کننده نوری

کار اصلی درخشان کننده های نوری افزایش سفیدی سطوح و درخشان تر شدن سطوح مختلف است. این محلول ها باعث جذب نور ماورا بنفش خورشید شده و مثل یک لامپ فلورسنت عمل می کنند و سبب بازتاب نور آبی می شوند. این ماده در برخی شوینده ها وجود دارد.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()